Himalájská sůl

Himalájská sůl

Himalájská sůl díky svým antibakteriálním schopnostem dokonale odstraní nečistoty a odumřelé buňky z pleti a

pokožky, pokud ji použijete jako peeling. Asi nejčastěji je ale používána jako součást detoxikačních koupelí.

More details...

40,00 Kč

Availability : Skladem

Himalájská sůl je vykrystalizovaná mořská sůl, která byla po několik stovek miliónů let uložena v horách a chráněna lávou a sněhem před moderním znečištěním. Proto je růžová himalájská sůl tou nejčistší na světě.

Mnoho odstínů růžové, červené a bílé svědčí o vysokém množství důležitých minerálů a železa. Tato sůl obsahuje více než 80 minerálů a stopových prvků - 85,62% chloridu sodného a 14,38% dalších stopových prvků včetně síranu, hořčíku, vápníku, draslíku, bromidu, boritanu, stroncia a fluoridu.

Kromě vaření je himalájská sůl velmi často používána také v kosmetice. Díky svým antibakteriálním účinkům dokonale odstraní všechny nečistoty a odumřelé buňky z pleti a pokožky. Pokud si chcete vyrobit domácí peeling na obličej, pak tam právě himalájská sůl nesmí chybět.

Asi nejčastěji se ale používá jako součást detoxikačních koupelí, které stimulují krevní oběh, uklidňují bolavé svaly a doplňí vám důležité minerály. Pokud přidáte i vhodný éterický olej je taková koupel pro vaše tělo a mysl dokonalým léčebným a terapeutickým zážitkem.

Návod: Teplota vody pro takovou koupel nesmí přesáhnout teplotu těla, tedy maximálně 37°. Pro plnou vanu pak potřebujete cca 1kilo himalájské soli. Ponořte se, odpočívejte a relaxujte...

3 other products in the same category :