Jak vyrobit pleťóvou vodu se ptá hodně z vás začínajících s výrobou kosmetiky vůbec.
Vyrobit si klasickou pleťovou vodu je přitom hodně jednoduché, protože nemusíte spojovat 2 fáze, ale stačí jen vámi vybraná květová voda, do které přidáte nějaké dobrůtky, které tam chcete a které sednou vaší pleti.
Tak si to pojďme trochu osvětlit...
Výroba pleťové vody hodně záleží na tom, jakou máte pleť, protože podle toho budete dávat suroviny.
Určitě budete potřebovat květovou vodu, kterou použijete jako základ a také jako rozpouštědlo pro aktivní látky, které budete chtít přidat. 
Tak si uděláme menší přehled, která voda je na jakou pleť:
Suchá pleť: Levandulová, Růžová, Heřmánková, Pšeničná a květová voda ze zeleného čaje.
Mastná a smíšená pleť: Gerániová, pomerančová, levandulová, mátová nebo rozmarýnová.
Normální pleť: Levandulová, růžová, heřmánková.
Citlivá pleť: Levandulová, heřmánková
Podle typu vaší pleti teď víte jako květovou vodu si máte vybrat. Ted se podíváme trošku podrobněji na ty aktivní látky, které budete přidávat.
Pokud je vaše pleť suchá, potřebujete ji hydratovat více než ostatní druhy pleti a proto budete přidávat věcičky jako je allantoin, glycerin, laktát sodný nebo urea, které pleť udržují dostatečně hydratovanou. A pak můžete přidat různé extrakty, které se mají pozitivní účinky na suchou pleť, například, extrakt ze zeleného čaje, z růže, banánový nebo jahodový extrakt, acai nebo okrukový extrakt.
Pokud je Vaše pleť mastná nebo smíšená, pak potřebujete vyrovnat tvorbu mazu a v tom vám pomůže například extrakt z kůry bílé vrby, malinový, měsíčkový nebo rozmarýnový extrakt. Samozřejmě můžete přidat také látky, které budou vaši pleť hydratovat, jako je allantoin nebo glycerin.
Jestli patříte mezi ty, kdo mají pleť citlivou, tam moc na výběr nemáte. Rozhodně můžete použít heřmánkový nebo měsíčkový extrakt a allantoin nebo glycerin, ale v podstatě si vystačíte s čistou květovou vodou, která má sama o sobě velké množství pozitivních látek.
Každá pleť si bude určitě pochvalovat, pokud přidáte do vaší pleťové vody aspoň kapku aloe vera gelu, který obsahuje hodně vitamínů + minerálních látek. 
Samotná výroba pleťové vody je pak jednodušší než byste si mohli myslet. Stačí dodržet předepsané dávkování u aktivních látek a vše smíchat s květovou vodou. Nezapomenout použít konzervant, aby se vám voda nezkazila a nic víc není třeba.