DSC_057911.jpg

Tak jsem se konečně osmělila :) a vyzkoušela jsem  je. Je to něco jinýho, je to celkem jednoduchý a hezky to voní. Ještě jsem je nezkoušela, ale děti jsou z nich nadšený, jen by tam prý nemusela být ta tráva :). Tak tu si propříště nechám pro sebe a jim tam dám něco lepšího, třeba gumový medvídky :))


Napoprvé jsem do nich nedávala žádné extra „věcičky“, jen růžovou vodu, epsomskou sůl a tu levandulku :). Kdybyste je chtěli taky vyzkoušet, zkuste podle popisu níže.

Co budete potřebovat:

1 hrneček jedlé sody
½ hrnečku kyseliny citronové
½ hrnečku epsomské soli
1 lžíci sušené levandule (+ještě cca 2 lžíce na dno každé formy)
1 lžíci růžové vody

A jak na to:
Smícháme sodu, kyselinu a sůl v misce. Přihodíme sušenou levandulku a zamícháme. Do rozprašovače si dáme růžovou vodu a 2x stříkneme na směs a zamícháme. Znovu 2x stříkneme a zase zamícháme. Tohle opakujeme tak zhruba 5x. Směs musí mít konzistenci mokrého písku, nesmí se lepit na prsty, ale zase nesmí být moc suchá a rozpadat se.

Použila jsem formu na mufínky, na dno každé formičky jsem dala trošku levandulky, zasypala trochou směsi a pořádně lžičkou zamáčkla, fakt docela silně, přidala jsem zase trochu směsi a zase zamáčkla, aby se obě vrstvy spojily k sobě co nejlíp. Opakovala jsem asi 5x na výšku tak 3cm.Vysoké si je můžete samozřejmě udělat jak chcete. Pokud chcete, aby ty šumivky držely fakt dobře pohromadě, tak to takhle kouskujte, je to lepší. No a pak už nechte vyschnout a šup s nima do vany :).

Ty příští už budou určitě plný samých pleťových dobrot :)

Autorka: Ivana - Janivaviva.cz