Jak si vyrobit opalovací krém

Vzhledem k tomu, že mi dost často píšete a ptáte se na to, jak si vyrobit opalovací krém, aby stál zato, aby byl samozřejmě přírodní, abyste ho mohli použít i na dětičky a spoustu dalších aby, tak jsem se rozhodla vám sem jeden takový recept tedy dát.


Tenhle recept jak si vyrobit opalovací krém je jednoduchý, krém je účinný, dokonce si dovolím napsat, že velmi účinný, protože je vyzkoušený v těch největších vedrech, kdy je UV index 11 a nic... Tím "nic" mám na mysli to, že se skoro ani neopálíte :).

Tento domácí přírodní opalovací krém používám na všechna svá malá čertiska, kdy nejmladšímu je 6 let a ještě se ani jedno z nich nepřipeklo, ba ani nezhnědlo. (Tak jo, trošku jo, ale vážně jen trošku.) 

Takže kdo se chce na vlastní pěst pustit do výroby opalovacího krému, nechť se nechá vést následujícím receptem a návodem. Není to nic složitého, jako ostatně vždy :)

Tak jdeme na to:

Co budete potřebovat?

Olejová fáze

10g mrkvový olej
10g malinový olej
10g nerafinované bambucké máslo
10g emulgační vosk NF
15g sofi-tix

Vodní fáze

50g aloe vera gel
50g levandulová voda

Chladící fáze
10 kapek panthenolu
5 kapek vitamínu E
5 kapek vitamínu A
10 kapek okurkového extraktu
30 kapek cosgardu

A jak na to?

Do jedné misky si dejte všechny suroviny olejové fáze, kromě Sofi-tixu, a zahřejte ve vodní lázni na 70-75°, cca 3-4 minuty.
Do druhé misky si dejte všechny suroviny vodní fáze a zahřejte ve vodní lázni také na 70-75°, cca 3 minuty.
Až se vám rozpustí emulgační vosk, přidejte Sofi-tix a rychle ho vmíchejte do olejové fáze. Za stálého míchání pak přilévejte vodní fázi.
Krém, který vznikne, bude mít konzistenci spíš jako trošku hustější mléko, které ale půjde velmi dobře namazat.
Míchejte zhruba 4 minuty, dokud mléko nevychladne. Pokud chcete chladnutí urychlit, dejte misku s mlékem do studené vodní lázně.
Po vychladnutí pak přidejte suroviny chladící fáze a znovu je velmi pečlivě zamíchejte do opalovacího krému.
Přelijte do 200ml lahvičky a než zavíčkujete, nechte vaše nově vyrobené opalovacího mléko vychladnout.

Ták a máte hotovo a můžete vyrazit k móři nebo k rybníku chytat bronz :)

Nezapomeňte ale, že sluníčko ve velkém množství může být pěkná mrška a je jedno, jestli jste se namazali nebo ne... nic se nemá přehánět a následky neuvidíte hned, ale až za pár let ;).