Každý večer se odlíčit je důležité a to je fakt. Pleť být na noc čistá a hydratovaná. Tohle odličovací mléko je přímo nabité kvalitními surovinami a ovesný nálev mu dodává na exkluzivitě. Takže kdo se líčí, je to pro něj nutnost :).  
Vyrobit si tohle odličovací mléko zabere max půlhoďku vašeho času. Věřte mi ale, že je to úžasně investovaný čas, který se vám vrátí v krásné a jasné pleti.

A uvnitř se skrývá...

Ricinový olej
je velmi hutný, těžký, ale právě díky tomu vytváří na pokožce ochrannou bariéru a tím pomáhá hlavně suché a popraskané kůži. Především ale zabraňuje ztrátě vody z pleti a ta je pak průžnější a přizpůsobivější a vypadá mladší.


Vitamín E
je antioxidant, který zabraňuje stárnutí pleti, regeneruje, pečuje o dehydratovanou pokožku a je ideální i do kosmetiky po opalování. Vitamín E také podporuje regeneraci buněk, působí protizánětlivě a má výrazný vyhlazovací efekt.


Oves
je zdravý nejen na dlabání, ale i na pleť. Určitě už jste slyšeli, že na ekzematickou pleť dobře pomáhají ovesné koupele. Mimo to je ještě úžasný na akné, na suchou pleť, kterou hydratuje. Dále ještě zmírňuje svědění, chrání, čistí a rozjasňuje pleť, zklidňuje plané neštovice, odstraňuje kožní maz a nečistoty a zabraňuje padání vlasů. Na pleť je prostě top.

Co budeme potřebovat?

Olejová fáze:
20g mandlového oleje
10g ricinového oleje
7g Olivem 1000

Vodní fáze: 
60g ovesného nálevu 
30g levandulové vody

Chladící fáze:
20kapek vitamínu E
30kapek cosgardu
15kapek eo levandule nebo dle vlastní volby

A jak na to? 

Začneme ovesným nálevem. Tohle je docela podstatné a je potřeba to udělat správně. Takže, dala jsem si 2 lžíce ovesných vloček do misky a zalila studenou vodou tak, aby byly ponořené, ale bylo tam dost vody, až ji nasáknou. Hodně důležitá je ta studená voda, protože horká by zničila všechny prospěšné látky, které vločky nabízí. Nechala jsem je takhle namočené zhruba hodinku. Pak jsem vodu slila a vločky důkladně propláchla, zbaví se tím toho ovesného "slizu". Pak jsem je zalila 100ml čistou vodou, přendala do mixéru a rozmixovala. Pak jsem nálev 3x přecedila přes čisté plátýnko a hotovo. Jestli vám to něco připomíná, tak ano, máte pravdu, právě jste vyrobili hodně kvalitní domácí ovesné mléko :) Ale tady mu budeme říkat nálev byť není klasický :)Tak jdeme na to odličovací mléko.
Do jedné mističky jsem si dala mandlový a ricinový olej a Olivem 1000, do druhé ovesný nálev s levandulovou vodou a ve vodní lázni jsem oboje zahřála na 70°. Potom jsem sundala oboje z vodní lázně a pomalu nalila nálev do olejů za stálého míchání. Míchala jsem dokud mléko nezchladlo na zhruba 40°. Pak jsem přidala vitamín E, cosgard a eo a dobře jsem je do mléka vmíchala. A máte hotovo, už jen, než zaklapnete víčko, nechte úplně vychladnout.Sama za sebe, doporučuju, je jemňoučké a perfektně čistí.
Zkusíte ho?