Odličovací mléko s avokádovým olejem a heřmánkem 

Odlíčit se každý večer a vyčistit pleť je asi základ, pokud chceme, aby byla naše pleť krásná. Pojďme si dneska tedy udělat jedno jemňoučké uklidňující odličovací mléko, které v pohodě snese i citlivá pleť.  

A co že to v něm bude za zázraky? No těšte se… 

Avokádový olejuklidní a hydratuje vaši pokožku. Betakaroten, bílkoviny, lecitin, mastné kyseliny a vitamíny A, D a E v avokádovém oleji pomáhají pokožku zvlhčit a ochrání ji před UV zářením a také zvyšují metabolismus kolagenu (což je super, nedělají se pak tolik vrásky) Antioxidanty a protizánětlivé látky, které v avokádovém oleji najdete, pomáhají pokožce, aby zůstala hladká, pevná a pružná

Ricinový olej  je velmi hutný, těžký, ale právě díky tomu vytváří na pokožce ochranu, léčí suchou a popraskanou kůži. Hlavně ale zabraňuje ztráty vody z pleti a ta je pak samozřejmě pružnější a přizpůsobivější a vypadá mladě. Ricinový olej také brání růstu bakterií a zklidňuje a hojí pleť. 

No a heřmánek? Už naše praprababičky věděly, jak moc pomáhá uklidnit a utišit. Moudré to ženy… Heřmánek je silně protizánětlivý, je úžasný pro citlivou pleť a pro pleť s akné. Je antibakteriální, antiseptický, protiplísňový… ano to všechno umí. Heřmánek způsobí, že bude vaše pleť zdravá a zářivá. A co chceme víc? 

Tak a teď už pojďme na ten recept...

 

Co budete potřebovat?

Olejová fáze

5g avokádový olej

1g ricinový olej

4g emulgační vosk NF
 

Vodní fáze

16g voda

8g heřmánková voda

1g glycerin
 

Chladící fáze

2g cukrová pěna

7 kapek bisabolol

10 kapek cosgard

 

A jak na to?

Do jedné mističky si navažte všechny suroviny olejové fáze (avokádový + jojobový olej + emulgační vosk)

Do druhé mističky si navažte všechny suroviny vodní fáze (vodu + heřmánkovou vodu + glycerin)

Obě mističky zahřejte ve vodní lázni na 70°.

Až dosáhnete této teploty, sundejte mističky z vodní lázně, dejte mixér do olejové fáze a pomalu za stálého míchání přilévejte vodní fázi.

Míchejte dokud mléko nevychladne na cca 40°. To potrvá asi tak 3-5 minut. Kdybyste chtěli tuto dobu urychlit, dejte mističku s touto emulzí do studené vodní lázně. Mléko tak bude chladnout a houstnout rychleji.

Lehce ale důkladně vmíchejte cukrovou pěnu, bisabolol a cosgard. A máte hotovo :)

Než zavíčkujete, nechte své nové odličovací mléko úplně vychladnout.

 

Používejte ráno i večer na vyčištění pleti, mléko je jemňoučké a nechává pleť krásně sametově hebkou. Po večerním použití pak nezapomeňte nanést hydratační krém.

Ivana - Janivaviva