Peeling jsem dlouho nedělala, posledně jsem si ho udělala nějak moc a ještě mám. Ale protože život je změna, tak si vyzkouším jiný, s meruňkovým olejem a bílým jílem.

Je super na jakoukoliv pleť, hodně pomůže pokud máte černý tečky nebo akné.

A tenhle peeling bude větší zábava, protože budeme vyrábět jednu ze surovin :) a to rýžová peelingová zrníčka :)

A copak jsem smíchala tentokrát?

Meruňkový olej krásně změkčuje pleť, zklidňuje ji, pomáhá ji udržen vláčnou a hydratovanou. Je fantastický pro suchou, dehydratovanou a stárnoucí pleť. Meruňkový olej také rozpouští nečistoty a maz, který ucpává póry. Úžasně bojuje se stárnutím pleti, zlepšuje pružnost pleti a tím vyhlazuje jemné linky. 
Ricinový olej  je velmi hutný, těžký, ale právě díky tomu vytváří na pokožce ochranu, léčí suchou a popraskanou kůži. Hlavně ale zabraňuje ztráty vody z pleti a ta je pak samozřejmě pružnější a přizpůsobivější a vypadá mladě.
Bílý jíl neboli kaolin je velmi jemňoučký bílý prášek, který má mimojiné také mimořádné čistící účinky. Obsahuje hodně křemíku a ideální je pro citlivou a podrážděnou pleť.  Do masek a peelingů je vynikající, neublíží žádnému typu pleti a ještě pomáhá.
A rýže... ano čtete správně rýži jsem tam taky přimotala a je boží, jemňoučká a úžasně vyčistí ucpané póry a černý tečky.

Takže co budeme potřebovat?

5g meruňkového oleje (koupíte zde)
5g ricinového olej (koupíte zde)
5g medu, kvalitního
20g bílého jíl (koupíte zde)
1/2 lžičky rýžové mouky (natural je velmi dobrá)

A jak na to? 

V první řadě jsem si udělala drcenou rýži. Dala jsem asi půl hrnečku do kafemlýnku a rozmixovala na jemňoučkou rýžovou mouku. Chvilku to potrvá, tak to chce trošku trpělivosti.No a pak už je to hračka. Do misky jsem si dala oleje a med, zamíchala a postupně jsem přidávala bílý jíl. Když to byla jednolitá hmota, tak jsem přidala rýžovou mouku a pořádně jsem ji vmíchala.

Hned jsem peeling musela samozřejmě vyzkoušet a můžu říct, že takhle hladkou pleť jsem už dlouho neměla. Úžasně vyčištěná a jen zářila :)

Určitě ho vyzkoušejte a písněte mi do komentů, co na něj říkáte :)