Tahle maska je z knihy "Domácí bylinář". Úplně jsem zapomněla, že ji mám a včera jsem ji náhodou zahlédla cestou kolem knihovny. Tak jsem si řekla, že otevřu náhodnou stránku a recept na ní si udělám... No otevřela jsem na stránce s touto maskou, ale musím říct, že to tak prostě mělo být. 

Masek jsem vyzkoušela hodně a když píšu hodně, myslím tím vážně hodně. Některé seděly víc, některé míň, ale tahle mi momentálně připadá absolutně nejlepší. Když jsem ji smyla, řekla mi Evelí, naše osmiletá dcera, že mám tvářičky jemňoučký jako ona. A to mě hooodně potěšilo :).

V popisu masky je napsáno, že viditelně zjemní a zmenší roztažené póry a to teda musím říct, že je vážně pravda pravdoucí, až jsem sama zírala...

Tak a recept jo?

Co budete potřebovat?

2 lžičky zeleného jílu
2 lžičky vilínové vody
1 vaječný bílek
2 kapky EO levandule

Jak na to?

Zelený jíl a vilínovou vodu jsem zamíchala až mi vznikla pasta. Pak jsem přidala bílek a levandulku a všechno ještě jednou do hladka utřela. Nanesla na obličej, krk a dekolt a nechala 10 minut působit. 

Je to jednoduché, nic na tom není. Zelený jíl pleť vyčistil fantasticky a levandulka mě výborně zklidnila :). 

Takže jestli přemýšlíte, že si vyrobíte pleťovou masku a nemůžete se rozhodnout kterou, tohle je moje doporučení... je fakt super :)

mějte se fajn ;)
Janivaviva