Jedna z nejjednodušších a nejvýživnějších pleťových masek, které si můžete doma vyrobit. Je prostě nejlepší a skladá se pouze ze 2 surovin :). Chcete vědět z kterých? Čtěte dál...

První surovinou je: 


Růžový jíl 

Růžový  jíl je ideální do pleťových masek pro unavenou a citlivou pleť a také pokud máte červené flíčky na tvářích. Pleť zbaví nečistot a ikdyž je tak jemňoučký perfektně ji vyčistí.

Druhou supersurovinou je :

Kokosové mléko

Kokosové mléko je plné vitamínů a minerálů. Jmenovitě především vitamín A, C, E, B1, B3, B5 a B6 a minerály jako jsou železo, selen, vápník, horčík a fosfor. Na pokožku má téměř zázračné účinky. Hydratuje ji, je vynikající na popálniny, fantasticky působí na stárnutí pleti a vrásky a v neposlední řadě ho můžete použít jako odličovač :) Na pleťové masky je vhodnější hustější kokosové mléko.

A jak tedy na tuhle extra super pleť výživující bombu?

Jednoduše... dejte 1 lžíci růžového jílu a jednu vrchovatou lžičku kokosového mléka a zamíchejte do hladké pasty. A můžete aplikovat jako každou jinou plaťovou masku. Nechte ji působit do 30 minut nebo dokud úplně nezaschne. Pak omyjte vlažnou vodu a naneste buď krém nebo olej nebo nemusíte nic, rotože to není potřeba :)

Už jste tuhle masku vyzkoušeli? Co na ni říkáte?

Autorka: Ivana - Janivaviva.cz