Pleťové masky jsou strašně jednoduché na výrobu a na pleť mívají jedny z nejlepších účinků vůbec. VZhledem k tomu, že je necháváte pěkně v klídečku působit nějakou dobu, stihnou také nejlépe třeba vyživit nebo hydratovat...
Tahle je speciálně pro suchou pleť, ale díky zelenému jílu ji můžete použít ať už je vaše pleť jakákoliv.
A co že jsem to do ní dala? 
Zelený jíl je bohatý na oxidy železa. Používá se na čištění pleti k odstranění nečistot a přebytečného mazu, je proto vhodný do pleťových masek pro mastnou a smíšenou pleť.

Allantoin je bílý prášek, kosmetická látka, a ta poskytuje pokožce fantastickou ochranu a zjemňuje ji. Díky allantoinu se buňky rychle regenerují a množí a pleť pak máte jako dětskou prdýlku, mladší a pružnější.

Kopřivový prášek je vlastně sušená kopřiva ve formě prášku. Vzhledem k svým účinkům se přidává do pleťových vod nebo šampónů. Kopřiva má velké množství vitamínů a minerálních látek, pomáhá tedy léčit akné nebo dermatitidu.

Okurkový extrakt pleť hodně hydratuje a také omlazuje. Má úžasnou schopnost regulovat kožní maz. Stejně jako kopřiva, tak i okurkový extrakt je plný vitamínů, stopových prvků a minerálů. Způsobuje také, že je pleť mladistvá a jasná.

Levandulová voda - vzhledem k tomu, že čistí, zjemňuje, regeneruje pleť a pomáhá bojovat proti vráskám, tak sem určitě také patří.Co budete potřebovat?
Na tenhle recept jsem použila čajovou lžičku, tak budou jednotky v ní :)

2 lžičky zeleného jílu
1/2 lžičky kopřivového prášku
na špičku lžičky allantoin
3 lžíce levandulové vody
10kapek okurkového extraktu

A jak na to? 

Do mističky jsem si dala zelený jíl, kopřivový prášek a allantoin a zamíchala. Allantoin by se měl opravdu dobře zamíchat, aby neudělal hrudky. Pak jsem do 1 lžíce nakapala okurkový extrakt a přilila k sypké směsi a přidala další 2 lžíce. No pak jsem to všechno zamíchala. Míchala jsem tak dlouho, až mi vznikla hladká pasta, která šla jednoduše nanést na obličej. 
Masku nanášejte v slabé vrstvě a nechte působit max půlhoďky. Po umytí, můžete mít mírně začervenalý obličej, ale to je jen důkaz, že se pleť pod maskou správně prokrvila a že vše fungovalo tak jak mělo :).
Maska úplně jako zázračným proutkem stáhne a vyčistí rozšířené póry a viditelně pleť vyhladí. 
A nezapomeňte si pleťovou masku dělat pravidelně i 2x týdně, odpoledne nebo navečer, pro ty úplně nejlepší výsledky